Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/160501741261588

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na koncerty La Bogusha – Bogumiła Delimata & Trio Flamenco de Granada.
18 II (niedziela, godz. 20.00) Kraków/Klub Alchemia
19 II (poniedziałek, godz. 19.30) Grodzisk Mazowiecki/Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki
24 II (sobota, godz. 17.00) Warszawa/Pałac Pod Blachą w Warszawie-Loża Masońska
25 II (niedziela, godz. 17.00) Mińsk Mazowiecki/MDK Mińsk Mazowiecki
Ponadto adeptów tańca flamenco zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Bogumiłę Delimatę @La Bogusha
20 II (wtorek, godz. 11.00 – 15.00) Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9, tel. (22) 755-45-51
24 i 25 II (sobota i niedziela, godz. 11.00 – 14.00) MDK Mińsk Mazowiecki, ul. Warszawska 173, tel. (25) 758 39 17
Szczegóły dotyczące koncertów

http://centrumkultury.eu/wydarzenia/events/flamenco-la-bogusha
La Bogusha/Trio Flamenco de Granada
La Bogusha – taniec, śpiew
Cristobal Osorio – śpiew
Luis Cordoba – gitara
Zespół La Bogusha – Bogumiła Delimata Trio Flemenco de Granada prezentuje muzykę i taniec flamenco w jej korzennej postaci. Artyści przygotowali spektakl, dla którego inspiracją jest także kultura polskich Cyganów. Celem Zespołu nie jest jednak prosta fuzja pokrewnych, jednak odmiennych tradycji, ale dodanie nowych kolorów do przebogatego świata flamenco.
W repertuarze grupy znajdują się style flamenco: alegrias, tangos, solea, cantes de levante, buleria, seguiriya, martinete oraz pieśni polskich Cyganów.
La Bogusha – Bogumiła Delimata – tancerka flamenco, malarka.
Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w hiszpańskiej Granadzie. W 2003 r. założyła zespół Łaćho Drom, od 2009 r. występuje jako La Bogusha y su grupo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in. z Aną Sola, Cristobalem Osorio, Luisem Cordoba, Carlosem Torres Llaguita, Pilar Lopez, Juanem Rubio, Davidem Heredia, Lolo de la Encarna oraz z Polski – Michałem Krygowskim, Jankiem Kubkiem, Martą Guisado-Czaplą.
Cristo Osorio – muzyk, śpiewak i kompozytor flamenco.
Wokalne umiejętności rozwijał w Sewilli, Jerez i Kadyksie, współpracując ze słynnymi artystami, m.in. z Los Zambos, Capullo de Jerez, Juan Moneo „el Torta”. W Kadyksie wraz z Juanem Diego Mateosem i Bo Sorderą z Jerez nagrał płytę pod tytułem „Espejismos Flamencos”. Pracował w wielu słynnych tablao flamenco w Hiszpanii i zagranicą. Dłuższy czas mieszkał w Stanach Zjednoczonych, współpracując z muzykami flamenco oraz jazzowymi, m.in. z legendarnym saksofonistą jazzowym Azarem Lawrence’em. Mieszka i pracuje w Granadzie.
Luis Cordoba – gitarzysta flamenco.
Urodził się w Granadzie, w cygańskiej dzielnicy Sacromonte – kolebce flamenco. Jego rodzina od pokoleń występowała w stworzonym przez dziadka tablao „La Zíngara”. Luis jest synem słynnego gitarzysty Melchiora Córdoby. Już jako jedenastolatek grał flamenco ze swoim ojcem. Wkrótce zaczął samodzielnie pracować w rodzinnym tablao, akompaniując tancerzom i śpiewakom. Z grupą „Zincalé” brał udział w organizowanym przez Instytut Cervantesa tournée w Maroku, Wielkiej Brytanii, Egipcie. W 2006 r. wygrał konkurs gitarzystów flamenco w Baenie. Od prawie 20. lat jest nauczycielem gitary w szkole „Carmen de las Cuevas” w Grenadzie.
Video: