Skład Zespołu:

Młody Goh & Kozim

Dodatkowe informacje:

Dla niewtajemniczonych..
STYGMAT – inaczej piętno, cecha charakterystyczna czy też naznaczenie (najcześciej w chrześcijaństwie, ale także w Islamie). STYGMATY są pojawiającymi się na ciele znakami(głównie ranami), które świadczą o znaku danym przez Boga..
a właściwie pewna legenda głosi, że..
STYGMAT, czyli Młody goh i Kozim, dwóch MC z południowej części Polski mieszkających na północy stolicy małopolski, postanowiło wprowadzić innowacje na krakowskiej scenie hip-hopowej.
Początkiem grupy STYGMAT był album „Nic nowego” nagrany w 2008 roku.
W chwili obecnej trwają prace nad pierwszą płytą STYGMAT-u zatytułowaną: „Gangrena”.
——————–
Pierwszym singlem promującym album jest „Surowa skała”,
której remixami zajęli się:

*Whtt(Przekaz KrK)*
*Ryvin(P.R.O.)*
*Hakim(Kości w dłoni)*
*Voke(P.R.O)*
*WsaWiśnia(Huszukumany)*
Drugim singlem jest numer „Zrodzeni w morzu krwi”,
na którym gościnnie udzielił się francuski raper Iguan.
——————–
Kozim – Bartłomiej K. pod pseudonimem artystycznym „Kozim” zaczął swoją przygodę z muzyką jeszcze w czasach dzieciństwa, w roku 1997 mając 5 lat. Od roku 2002, pisał swoje pierwsze teksty, które po 3 latach szlifowania po raz pierwszy zostały zarejestrowane tj. w 2005 roku. Od tego czasu czynnie działa w krakowskim podziemiu hip-hopowym. Zajmuje się warstwą liryczną kawałków, rapowaniem, miksem i masteringiem nagrań oraz produkcją bitów. Jest współzałożycielem takich składków jak:
*Żywiołów 5 CREW, *Ludzie o Ludziach, *Retrospekcja, *Equivalent 13,
*STYGMAT oraz nieistniejącego już *FUNDAMENTU.
W swoim dorobku aktualnie posiada 15 albumów, ponad to przyczynił się do powstania wielu produkcji od strony producenckiej, technicznej oraz wokalnie. Współpracował z ponad 100 MC’s i kilkunastoma producentami. Na przestrzeni lat zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie Krakowa i Małopolski. Obecnie działa dalej.
——————–
Młody goh – Adrian G.O.H. (Gniazdo Ohydnej Histerii) swoją przygodę z raprem rozpoczął w 1998 roku słuchając pierwszych polskich rapowych nagrań, nadawanych przez nielegalne radia. Pierwsze teksty jego autorstwa powstały w roku 1999 i zostały nagrane w warunkach domowych na kasetach magnetofonowych. W 2003 roku założył Przekaz KrK wraz z Whtt, który głównie zajmował się produkcją bitów. Do 2008 roku Przekaz KrK nagrał 5 nielegali (w tym 2 nieoficjalne) zarejestrowanych w domu (tzw. Studio Prowizorka).
Od 2007 do 2012 roku skupił się na działalności solowej i wydał 4 płyty + MIXTAPE oraz udzielił się gościnnie na wielu nielegalach. Interesuje się walkami freestylowymi co zaowocowało startem w wielu z nich, m in. Wojna o Wawel, Hell Wars.
Na jego produkcjach czuć fascynację old schoolem i psychodelą.
W chwili obecnej pracuje nad pierwszą płytą STYGMAT-u.
Goh to bestia

Klipy Video:
Galeria fotografii:
Najbliższe Koncerty:
Brak koncertów zespołu w najbliższym czasie.
Archiwum Koncertów:

12 kwietnia 2014 18:00
Stygmat + Andrzej Knapik + Glazz Squad + Gadabit

Płyty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments