Skład Zespołu:

Marek Palka - gitara, wokal;
Sebastian Kaszyca - perkusja i perkusjonalia;
Damian Szafran - bas;
Michał Zachariasz - gitara, klawisze, wokal.

Dodatkowe informacje:

Straight Jack Cat na krakowskiej scenie (i nie tylko) funkcjonuje już od 2010 r. Po wielu zmianach w składzie, kilku udanych występach, zespół znalazł się na skraju istnienia, i zawiesił działalność na kilka miesięcy z powodów personalnych. Szczęśliwie powrócił, jeszcze mocniejszy niż wcześniej.

Od 2012, ich kariera nabrała rozpędu. Występy, zwycięstwa na wielu festiwalach (Emergenza, Rock May, Megafon, Narodziny Krakowskiej Sceny Muzycznej), ukoronowane półfinałami Must Be The Music dały zespołowi wiele możliwości. Dzięki temu ostatniemu, wielkim fanem zespołu stał się sam Piotr Rogucki, zabierając ich na ogólnopolską trasę z Comą. Na swoim koncie mają już 2 EPki, a na rok 2015 zapowiadają kolejną. Są również laureatami konkursu Krakowskiej Sceny Muzycznej na Płytę Roku 2014.

Muzycznie określają się jako garage - rock. Wypracowali swoje brzmienie, nadając mu tajemnicze określenie "teoria grubej kreski". Co się za tym kryje? Odpowiedź banalna. Unisono. Potęgowanie energii dźwięku, dzięki wspólnemu graniu tego samego motywu. To dzięki temu, ich występy na żywo są niesamowicie energetyczne, i tak zapadają w pamięć.

Klipy Video:
Galeria fotografii:
Najbliższe Koncerty:
Brak koncertów zespołu w najbliższym czasie.
Archiwum Koncertów:

26 listopada 2015 20:00
Ostatni koncert Straight Jack Cat // + support – Sasha Boole

13 czerwca 2015 20:00
TAK BRZMI MIASTO 2015

11 kwietnia 2015 20:00
Straight Jack Cat

Płyty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments