Skład Zespołu:

Kamil Juszczyk – gitara, wokal
Mateusz Juszczyk – perkusja
Grzegorz Sipiora – bas
Krzysztof Potok – gitara, instrumenty klawiszowe

Dodatkowe informacje:

Historia Ledwie W Zarysie – Lata 2009 do 2011

Ludzie się spotykają. Tak było od zawsze. Czasami rządzi tym przypadek, czasami przeznaczenie.
I nie ma w tym nic nadzwyczajnego do momentu, w którym cała ich energia zmierza w tym samym kierunku. Nasze spotkanie zmieniło całe nasze życie.

Jeśli kilka prostych słów i parę akordów jest w stanie poruszyć czyjeś serce, to znaczy, że muzyka jest w stanie zmienić świat.

Nasz świat zmienił się od pierwszego wspólnego koncertu w Tarnowie. Nasze inspiracje, pomysły, pasja płyną ze sceny wprost do ludzi. Tego się nie udaje – to nosi się w sercu. Jak dar. Jesteśmy chłopakami z Tarnowa, miasta z ciekawymi tradycjami muzycznymi (ZIYO, CAVE, SIEDEM, TOTENTANZ). Chcemy wstrząsnąć światem jak pewna czwórka z Liverpoolu J Chociaż ja i mój brat Mateusz różnimy się w tej sprawie. Ale On gra na bębnach więc nie zrozumie duszy gitarzysty. Na szczęście jest jeszcze Szymon – trzecia część naszej idealnej symetrii.

SAYES powstał w 2009 roku z połączenia sił uczniów słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych. Kamil Juszczyk jest liderem zespołu oraz autorem muzyki i większości tekstów. W grudniu 2010 roku SAYES zarejestrował pierwsze utwory pod wspólnym tytułem ”Historia ledwie w zarysie”. Nagranie powstało w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a za jego realizację odpowiedzialny był Kris „Flipper” Krupa, przyjaciel i jeden z pierwszych mentorów grupy. Na płycie znalazło się sześć utworów w alternatywno-rockowym klimacie.

Rok 2012 i 2013

Kolejny rok już na samym początku przyniósł „EP 2012”, również zarejestrowaną dzięki współpracy z Flipperem. EP’ka zawierała 5 piosenek. W styczniu 2013 roku pod okiem Piotra „Quentina” Wojtanowskiego, basisty zespołu OCN (dawniej Ocean), zaczęli pracować nad nowymi piosenkami. Teraz czekają na wydanie swojej pierwszej, długogrającej płyty.

Jednak zanim zabrali się za rejestrację nowego materiału mieli już za sobą kilka udanych koncertów w Tarnowie i Krakowie. Wrażliwość muzyczna zespołu zaczęła dryfować w kierunku inspiracji QUEENS OF THE STONE AGE, INTERPOL i PLACEBO…

Pod ich wpływem powstały numery takie jak „Salem” i „Ostatni Raz”, które pozwoliły Sayes odnieść pierwsze duże sukcesy na polskiej scenie muzycznej. Zostali finalistami konkursu Zrób Głośniej portalu T-Mobile Music oraz Zrób Głośniej na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To był ich pierwszy duży festiwal.

Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła piosenkę „Ostatni raz” na składance „ The Best of KSM #1”. W tzw. międzyczasie szlifowali swoje umiejętności jako support zespołów m.in.  L.STADT, MYSLOVITZ, COOL KIDS OF DEATH.

Dwa kolejne ważne wydarzenia, to udział w Europejskich Targach Muzycznych „Co Jest Grane” oraz kwalifikacja do półfinału V edycji show Must Be The Music telewizji Polsat. Obecnie zespół z niecierpliwością czeka na pierwszą dużą trasę.

Management i koncerty

Agata Kościółek

Agencja Artystyczna "Provokacja"

ul. Galla 4/2, 30-053 Kraków

tel. kom: 0 601 464 113

e-mail: a.kosciolek@provokacja.com

http://www.provokacja.com

Klipy Video:
Galeria fotografii:
Najbliższe Koncerty:
Brak koncertów zespołu w najbliższym czasie.
Archiwum Koncertów:

10 grudnia 2014 19:30
Koncert Rusty Cage i Sayes

14 czerwca 2013 20:00
2. urodziny Krakowskiej Sceny Muzycznej!

16 października 2012 21:00
KSM The Best Of KSM LIVE #2: Holden + Sayes

Płyty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments