Skład Zespołu:

Bartosz Przytuła - vocal, harmonica
Tomasz Kruk - DOBRO, Banjo, acoustic guitar, other

Dodatkowe informacje:

Przytuła & Kruk to dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i pasja tradycyjnego, akustycznego bluesa. Od sierpnia 2008 roku z niepohamowanym impetem przebijają się przez kolejne przeglądy i konkursy na wyżyny popularności. Duet zdobywa serca fanów nie tylko muzyką, ale też abstrakcyjnym poczuciem humoru i rozbrajającą bezpośredniością. W trakcie koncertów łączą tradycję z młodzie

ńczą energią, nadając starej muzyce nową jakość. W ich repertuarze standardy przeplatają się z utworami autorskimi, które często nawiązują do bluesowych korzeni.

Głos i harmonijka Bartka Przytuła przenosi słuchacza prosto do Delty Missisipi, przywodząc na myśl głosy mistrzów czarnego bluesa. Oryginalny zaś akompaniament gitary Dobro Tomka Kruka, na zmianę z gitarą akustyczną i banjo dopełnia obrazu, który jest godną kontynuacją bluesowej tradycji takich muzyków jak Sonny Terry & Brownie Mcghee, Robert Johnson, Big Bill Broonzy czy Sonny Boy Williamson II. Wkrótce ukaże się ich debiutancki krążek, na którym przeważać będą utwory własnej kompozycji.

Klipy Video:
Brak plików Video.
Galeria fotografii:
Najbliższe Koncerty:
Brak koncertów zespołu w najbliższym czasie.
Archiwum Koncertów:

19 września 2015 21:30
Chango + Przytuła & Kruk

18 kwietnia 2013 20:30
Gramy dla Jarka Śmietany: P. Ostafil + J. Skolias + Fabryka Zabawek + Przytuła&Kruk + Bluesroads Band

16 marca 2013 20:00
Przytuła & Kruk

Płyty:
Nie dodano płyt.

Komentarze

Powered by Facebook Comments