Skład Zespołu:

Michał Wójcik - guitar, voc
Kuba Pałka - drums, voc
Basik / Wierzba / others - bass
Arek Szost - sound engineer.

Dodatkowe informacje:

Cinemon to duet, ale trio. Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na piosenkowy rock’n’roll. Nie odkrywają Ameryki - grają w starym stylu. W tym dobrym.

Muzycznie początki zespołu to coś pomiędzy rockiem, narkotyczną awangardą, inspiracją klasyką, a rockiem progresywnym. Wszystko to można usłyszeć na pierwszym LP, zatytułowanym po prostu "Cinemon", wydanym w 2009 roku. Wyrobiwszy sobie pewną pozycję, postanowili jednak zacząć od początku.

Zespół rozpoczął nowe życie jako trio szukające inspiracji w różnych formach “starego rocka": od Beatlesów, przez norweskie Big Bang, do Jacka White’a. W takiej formule Cinemon nagrał kolejne dwa albumy (Three Days EP w 2011 oraz Perfect Ocean w 2013), zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą (Słowacja, Austria, Norwegia), pojawił się na festiwalach takich jak Sonisphere Festival (w line-upie m.in. z Metallicą, Black Label Society), T-Mobile Nowe Horyzonty (w line-upie m.in. z Tomahawk), Slot Art Festival, wziął udział w kilkunastu przeglądach-konkursach (większość z nich wygrywając). Rok 2014 to przede wszystkim zaistnienie na antenie radiowej Trójki (Męskie Granie) oraz zmiany w składzie: Cinemon od tej pory działa jako duet...ale trio - koncertowo wspierany jest przez różnych basistów znanych m.in. z Rusty Cage, Big Fat Mama. Jesienią 2014 roku odbyła się największa dotychczasowa trasa zespołu obejmująca prawie 30 koncertów na terenie całej Polski.

Klipy Video:
Galeria fotografii:
Najbliższe Koncerty:
Brak koncertów zespołu w najbliższym czasie.
Archiwum Koncertów:

22 października 2016 20:00
Cinemon

3 lipca 2015 20:00
FestGranie: Cinemon

5 marca 2015 20:00
RAW POP #2: October Leaves + Katedra + Cinemon

Płyty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments