Urodziny 2012 plakat14.06.2012, dokładnie rok po pierwszym koncercie, w klubie Lizard King, odbyły się Pierwsze Urodziny Krakowskiej Sceny Muzycznej.

Formuła była praktycznie identyczna jak w przypadku pierwszej imprezy, z tym wyjątkiem, że zagrały dwa zespoły więcej.

Tym razem za wybór zespołów w znacznej mierze była odpowiedzialna ekipa KSM, nie licząc dwóch zespołów z głosowania. Warto odnotować, że w ostatniej chwili (parę dni przed koncertem) swój występ odwołał zespół Camero Cat, zamiast którego zagrał Duch.

Jednym z ciekawszych pomysłów był wymóg zagrania coveru innego krakowskiego zespołu. I tak oto jednego wieczora usłyszeliśmy utwory łącznie 19 (sic!) zespołów.

Nowością było też to, że impreza była biletowana w eksperymentalnej formule „płacisz ile chcesz”. Dla uczestników, którzy zdecydowali się na zapłacenie więcej niż 10 PLN czekały bonusy w postaci koszulek, smyczy czy możliwości udziału w konkursie, w którym nagrodami były m.in. tablet PLUG Impact czy gitary Hofnera.

Koncert przyszło obejrzeć ponad 500 osób (najwyższa dotychczasowa frekwencja na pojedynczym koncercie KSM).

Całość została nagrana oraz sfilmowana (podziękowania ekipie MuseLab, Krzyśkowi Rosie i Paulowi Pearsonowi), a rok później wydana w postaci płyty DVD (dzięki firmie Mediapixel).

ZESPOŁY

Bontfa (cover Vermones)
Crowd (cover Sense Of Balance)
Iblis (cover Śmiałka)
Duch (cover Renaty Przemyk)
Stan Snu (cover Dealer)
Overcolored (cover SoundQ)
Two Red Triangles (cover Clock Machine i Łotrów)
Clock Machine (cover Straight Jack Cat)
Overdrive (cover Cinemon)

LINKI

WYDARZENIE NA FB – oficjalne wydarzenie na facebooku