Od lutego do lipca 2014 wspólnie z Domem Krakowskim, Domem Norymberskim, miastami Krakowem i Norymbergą oraz klubami Alchemia i MUZ, fundacja Krakowska Scena Muzyczna realizowała program polsko-niemieckiej wymiany muzycznej o nazwie Majsterstück.

Program przybrał formę sześciu koncertów – trzech w krakowskiej Alchemii oraz trzech w norymberskim klubie MUZ. Na każdym z nich wystąpić miały trzy zespoły: dwa lokalne oraz jeden przyjezdny. Obecna publiczność za pomocą głosowania wybierała zespół, który następnie jechał w podróż do partnerskiego miasta.

Tak oto, na otwierającym serię krakowskim koncercie w lutym, zagrały: Vladiwoodstok (NUR), Hańba! (KRK), Sokół Orkestar (KRK). Publiczność wybrała zespół Hańba! który następnie zagrał w marcu, w MUZ, z Meloco (NUR) i Hello Cold World (NUR). W podróż do Krakowa wyruszyli Meloco, którzy zagrali wraz z Milion Much (KRK) oraz Coffin Fish (KRK). W maju w Norymberdze zagrali Milion Much (KRK) wraz z Vivian Void (NUR) oraz Be My Island (NUR).Również w maju w Krakowie zagrały dziewczyny z Vivian Void (NUR) wraz z lokalnymi Overcolored i SoundQ. Na lipcowym koncercie, który zamykał program zagrali Overcolored (KRK).

Odbyło się więc 6 koncertów, zagrało 11 zespołów z Krakowa i Norymbergi, koncerty zobaczyło ponad 350 osób, powstało tez 6 wideo- i foto-relacji z każdego koncertu oraz 1 wideo-podsumowanie.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów.

Wideo-relacje:
[youtube_sc url=”https://youtu.be/zIdRdUcsClE”]
[youtube_sc url=”https://youtu.be/HM_2sX14Zy8″]
[youtube_sc url=”https://youtu.be/K5U-ur5XvWI”]
[youtube_sc url=”https://youtu.be/LzlQUsUdhE8″]
[youtube_sc url=”https://youtu.be/eN7xFBKfniU”]
[youtube_sc url=”https://youtu.be/UUTa4w5mXhY”]

Foto-relacje:
[print_gllr id=30050 display=short]
[print_gllr id=34726 display=short]
[print_gllr id=34789 display=short]
[print_gllr id=33753 display=short]
[print_gllr id=33808 display=short]
[print_gllr id=34843 display=short]

Podsumowanie:
[youtube_sc url=”https://youtu.be/gUZp10iASBA”]