Miejsce:
Cena biletu: 20/25
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/1879926695648695/

Już w niedzielę 14tego października zapraszamy do Drukarni.
The Awarians to silna reprezentacja lokalnej sceny muzycznej. Siódemka muzyków pod przewodnictwem charyzmatycznego Amerykanina Christophera B. Gray, który z łatwością przechodzi od melorecytacji przez śpiew do rapu. Wybuchowa mieszanka temperamentów i muzycznych inspiracji. Sięgają po najróżniejsze gatunki od alternatywnego rocka po jazz, techno i funk. Nie stronią od zamierzonego kiczu i trudnych tematów.
Na przestrzeni 6 lat zespół zmienił skład, a co za tym idzie odświeżył zaprezentowaną na wydanej w 2012 roku płycie muzykę stąd nazwa „Kup Sobie!” Once again CONCERT
Bilety: Przedsprzedaż: 20 zł / w dniu koncertu: 25 zł
Do kupienia w Drukarni.
Skład zespołu:
Christopher B. Gray
Alex Bączkowski
Mikołaj Spendel
Katarzyna Bobik
Sara Mikuła-Spendel
Maciej Klima
Kacper Iwo Matuszewski
Christopher B. Gray – Amerykanin z Connecticut od 20 lat mieszkający w Krakowie. Autor tekstów, wokalista i frontmen zespołów The Awarians, CroDad. Na co dzień spokojny nauczyciel języka angielskiego na scenie daje upust swojemu artystycznemu szaleństwu zmieniając koncert w żywy performance wobec którego nikt nie pozostaje obojętny.
Aleks Bączkowski – czynny zawodowo saksofonista wychowany w Chicago. Ukończył Katowicką Akademię Muzyczną. Znany z zamiłowania do improwizacji, ponadto z zapałem bierze udział w warsztatach, lekcjach i innych muzycznych aktywnościach, dzięki którym miał okazję dzielić scenę z takimi wybitnymi postaciami jak: Tim Daisy, Mark Sanders,Ken Vandermark, Greg Ward, Mars Williams, Frank London, Peter Maunu czy Jerzy Mazzoll.
Mikołaj Spendel – basista z 15 letnim stażem. Rozpoczął swoją przygodę ze sformalizowaną edukacją w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował m.in z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną, zespołami L’Orange Electrique, Cheap Tobacco, Latest Trip, Maron, Hans Boobel Quartet. Na co dzień gra w zespole Lethe, Transcendental Travelers Orchestra, Hazard. Swoją wiedzą dzieli się również na prowadzonych przez siebie lekcjach prywatnych.
Katarzyna Bobik – W The Awarians śpiewa w chórkach oraz gra na Djembe. Zanim zaczęła przygodę w zespole współpracowała z Wadowickim Centrum Kultury w Teatrze Próg gdzie szlifowała swoje umiejętności sceniczne oraz często muzyczne na gitarze klasycznej lub gitarze basowej. Obecnie bierze czynny udział w krakowskich i poza krakowskich jamach muzycznych oraz w zespołach Transcendental Travelers Orchestra, Altas Miast, Matragon Band.
Sara Mikuła-Spendel – rodowita Gdańszczanka. W The Awarians śpiewa w chórkach, a warsztat szlifowała pobierając prywatne lekcje śpiewu. Przez ostatni rok współpracowała też przy projekcie Atlas Miast. Poza śpiewem jako Animator Zabaw Dziecięcych współpracowała z Teatrem Próg.
Maciej Klima – Gitarzysta samouk. Miał możliwość współpracy z zespołem Tantrum, a poza zespołem The Awarians gra w zespole Hazard. Najbardziej enigmatyczny członek zespołu, który odkrywa karty na bogatych brzmieniowo solówkach.
Kacper Iwo Matuszewski – człowiek znad morza, choć zasiedziały od 12 lat w Krakowie. Chorobliwie uwielbia muzykę afrykańską i staroszkolny funk. Przez 5 lat jeden z założycieli i członek krakowskiego The Fuse, obecnie bierze udział w projekcie Rdzeń 2 z Ryszardem Krynickim oraz próbuje rozkręcać w Krakowie afrobeat ze składem Felga Kupi. Miał okazję grać wspólnie z m.in. Marcinem Świetlickim, Stanem Breckenridge’em, Małgorzatą Tekiel, Michele Cuscito, Tomaszem Różyckim oraz zespołami L’Orange Electrique, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, The Latest Trip i So Flow. Nie lubi grać solówek.