Miejsce: Zaścianek
Cena biletu: 35
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/355596921937014/

Ted Nemeth

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi.

Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście. W 2017 roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock. Jesienią na półkach sklepowych pojawił się kolejny album zespołu pt. CTRL C nakładem Mystic Production. W tym roku zagrali kolejną trasę po Polsce odwiedzając 20 miast, a latem pojawili się min. na scenie Męskiego Grania. Nadchodzące koncerty Ted Nemeth będą przede wszystkim przekrojem twórczości zespołu. Pojawią się na nich zarówno stare jak i nowe numery zespołu, które znacie z albumów Ostatni Krzyk Mody oraz CTRL C, a kto wie może i nawet nieco starsze numery…

NEED MORE CLOUDS
Tarnowska grupa rockowa powstała na początku 2013 roku. Młodzi muzycy (wtedy 12-13 letni) przeszli sporą drogę, której efekty będziecie mogli poznać już niedługo w Zaścianku. Niezliczone konkursy, m.in. udział w 8 edycji Must Be The Music. A także: zdobywcy nagrody specjalnej In Memoriam – Festiwalu G. Ciechowskiego 2017, zwycięzcy sceny konkursowej Slot Art Festiwal 2017, uczestnicy Festiwalu Jarocin 2015, zwycięzcy Festiwalu Rock in Mińsk 2016, stypendyści Miasta Tarnowa. W lipcu 2017 grupa wygrała Scenę Konkursową Slot Art Festiwalu i wystąpiła na dużej scenie tej imprezy. Rok 2018 upłynął pod znakiem koncertów, jeden z nich podczas Impresji Artystycznych w Mrągowie jury tej imprezy nagrodziło 3 nagrodą, zespół otrzymał także propozycje uczestnictwa w programie My Name Is New firmy Kayax. 15 lutego 2019 roku na rynku pojawił się album „Będzie głośno” wydany przez radiową Czwórkę i Agencje Muzyczną Polskiego Radia, który zawiera piosenkę „Dziewczeta wampiry” NMC. Utwór ten został wybrany singlem promującym całe wydawnictwo.

WASSABI
Grupa Wasabi powstała wiosną 2013 r. w Tarnowie. Ich muzyka z pogranicza alternatywy, funka i rocka przeplatana żeńskim wokalem z pewnością przypadnie do gustu wymagającym słuchaczom. Wasabi z powodzeniem koncertowali na lokalnych scenach. Mają za sobą sporo znakomicie przyjętych występów oraz kilka nagród, m.in.: 2 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych, 1 miejsce podczas Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego. Grupa jest także półfinalistą 8 edycji popularnego telewizyjnego show „MUST BE THE MUSIC”.
W czerwcu 2018 Wasabi pokonując ponad 200 artystów z całej Polski odebrało nagrodę Grand Prix podczas Gali Finałowej „Scyzoryki Festiwal 2018”. W listopadzie tego samego roku zespół zaprezentował w internecie swoją debiutancką EPkę. Materiał zawiera pięć autorskich, śpiewanych po Polsku piosenek. Producentem nagrań ponownie został Leszek Łuszcz.
Pod koniec roku 2018 Wasabi jednogłośnym werdyktem jury zostało zwycięzcą Festiwalu Rock In Mińsk, a na przełomie roku 18 i 19 rywalizowało w 5 edycji Festiwalu Supportów. Pokonując ponad 400 zespołów Wasabi dotarło aż do półfinału otrzymując dwukrotnie drugą najwyższą ocenę od jury. W lutym 2019 na rynku pojawiła się wydana przez radiową Czwórke i Agencje Muzyczna Polskiego Radia składanka „Będzie głośno” zawierająca piosenkę „Sukienka” Wasabi. Aktualnie grupa pracuje nad swoim materiałem cały czas koncertując.