Miejsce: Alchemia
Cena biletu: 25
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/377226756194495/

Zespoły SPIRAL i SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD ruszają we wspólną ogólnopolską trasę połączoną z premierą ich wspólnego wydawnictwa!

SPIRAL to zespół, którego twórczość zalicza się do szeroko pojętego nurtu muzyki alternatywnej. Rockowy żywioł miesza sie u Spiral z ambientowymi plamami dźwięku, a wybuchowe i bogate w oprawę wizualną show – z onirycznym żeńskim wokalem. Zespół, po docenionych przez słuchaczy i recenzentów albumach „Urban Fable” i „Cloud Kingdoms” aktualnie promuje trzecie wydawnictwo – „Bullets”. Płyta stanowi kontynuację drogi zapoczątkowanej przez zespół na Cloud Kingdoms, której wyznacznikiem jest bogactwo konceptów oraz muzyczna różnorodność. Wszystko to na nowym krążku zaserwowane jest z nową pastelową świeżością w dojrzalszej odsłonie.

SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD podczas swojej siedmioletniej działalności dali się poznać publiczności z jak najlepszej strony. Zaczęło się od EP „It All Starts Here”, a pięć lat temu ukazała się debiutancka płyta pt. „Stages of Delusion”. Sukcesywnie budowana pozycja na scenie i wielowymiarowa muzyka grana z pasją i precyzją zaowocowała wspólnymi występami z God Is An Astronaut, Riverside czy Tides From Nebula.
W chwili obecnej, po udanej wspólnej trasie z grupą Riverside zespół promuje swój drugi krążek pod tytułem „Stories”. Album został nagrany w Highwave Studio w Gdyni, a następnie ukazał się nakładem niemieckiej wytwórni Progressive Promotion Records.

TRANSMISSION ZERO to krakowskie trio grające instrumentalny post-rock, gdzie przestrzenne i melodyjne partie zderzają się z przesterowanymi ścianami dźwięku. Zespół powstał w sierpniu 2017 i bardzo szybko przygotował swój autorski materiał, co pozwoliło na wspólne koncerty m.in. z Lost in Kiev (FR), Blanket (UK), Set and Setting (US), Nordic Giants (UK), Saule (PL), Signal from Europa (PL). Między koncertami przygotowują materiał na nadchodzącą debiutancką płytę. W czerwcu 2018 wydali koncertowy materiał ”Live at Piękny Pies”.