Miejsce: Gwarek
Cena biletu: 40
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/640997563011719/

Sosnowski – fenomenalny one man band z Warszawy, porównywany m. in. do takich artystów jak Joe Cocker, czy Tom Waits. Jego utwory, m.in. „Where Do We Go”, „Głową w dół”, czy „Gniew”, nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie znanych dziennikarzy muzycznych, takich jak m.in. Jan Chojnacki, Bogdan Fabiański, Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann, Piotr Metz, czy Piotr Stelmach. Nagrodzony m.in. Offensywną „Szczotą” radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku.

Ten muzyk, songwriter i doświadczony gitarzysta jest znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego debiutancka płyta została zarejestrowana w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jej nazwa: „The Hand Luggage Studio”. To mieszanina wpadającego w ucho, energetycznego roots rocka, bluesa, bluegrassu z elementami country. Jego koncerty to rodzaj live act-u, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

Monika Kręt – absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacji Artystycznej. Autorka tekstów i muzyki. Muzyk sesyjny. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie nagranie płyty „Gospel” z chórem Concentio, płytę z Musicalu „Studenty” pod dyrekcją Grzegorza Hryniewicza, współpracę z Big Bandem zielonogórskim i jego kierownikiem artystycznym Jerzym Szymaniukiem, a także występy obok takich gwiazd jak Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Krystyna Prońko, Krzysztof Kiliański, Piotr Salata, Bracia Cugowscy, Pectus, Valerie Scott, Mike Russell, Paddy Kelly. W październiku 2014 roku nagrała DVD akustyczne z zespołem IRA . Obecnie współpracuje na stałe z Moniką Urlik i Sosnowskim.

******
Przed Sosnowskim zagra Arbuz Dust: to szkocko-polski zespół grający autorską muzykę z rejonów folk-rock i szeroko pojętej alternatywy, od nastrojowych i mrocznych po wybuchowe i pozytywne dźwięki – każdy koncert to podróż przez najróżniejsze emocje i brzmienia.