Miejsce: Zaścianek
Cena biletu: 50
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/2048533998594560/

SHAWN JAMES nie pojawił się znikąd. Jego korzenie są dość oczywiste, a sam się od nich nie odcina. Dzieciństwo spędził w południowym Chicago, chłonąc muzykę soul i gospel. Te gatunki ukochał sobie najbardziej, a artyści tacy jak Howlin’ Wolf, Robert Johnson czy Ottis Reading mieli niemały wpływ na jego muzyczną edukację. Z tych fascynacji Shawn ulepił własną, nietuzinkową mieszankę bluesa, folku i soulu, nie bojąc się łączyć zarówno tych mrocznych, jak i radośniejszych odcieni twórczości południa. Muzyka byłaby jednak niczym bez oryginalnego, mocnego głosu Shawna, który swoje umiejętności wokalne szlifował przez lata w chórach gospel.

Swoją pierwszą solową płytę wydał w 2012, a jego piosenki można było usłyszeć m.in. w programach telewizyjnych produkowanych przez CBS, NBC i HBO. Jego utwór „Through the Valley” pojawił się w trailerze zapowiadającym jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Playstation 4 – The Last of Us Part 2 (ponad 3 miliony odtworzeń po zaledwie dwóch dniach!).

Shawn James dotychczas odwiedził nasz kraj dwukrotnie w 2017 roku – najpierw na wiosnę z koncertami solowymi, a później na jesień w towarzystwie zespołu The Shapeshifters, z którym dodawał do swojego stylu stoner-rockową dynamikę. W tym roku Shawn wyjeżdża na trasę z nowym zespołem i skupiał się będzie na swojej solowej twórczości (w tym materiał z nadchodzącej płyty „Orpheus”), ale w setach koncertowych nie zabraknie też kilku coverów, w tym fenomenalnej interpretacji „I Try” Macy Gray nagranej specjalnie dla serii „Grammy ReImagined”.

Kto wcześniej słyszał Shawna na żywo ten wie, że jest to absolutnie wyjątkowe przeżycie. Shawn James ma głos, który poruszy każde serce – przekonajcie się sami!

Bilety: 40 PLN w przedsprzedaży / 50 PLN w dniu koncertu