Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/934129196736718

KONCERT PREMIEROWY PŁYTY „KALARNALI” ZESPOŁU Rycerzyki!!! Towarzyszyć im będzie Małgola, No.
Zespoły, Front Row Heroes i Klub RE zapraszają Was na ten piękny koncert.
08.03.2018 // GODZ. 20:00 // Klub RE
Bilety: 10 zł (pula mobilna) / 15 zł / 20 zł – wkrótce w Going.
RYCERZYKI
O płycie „Kalarnali”:
Nasza pierwsza płyta, „Rycerzyki”, powstawała w domowym studio podczas wielogodzinnych posiedzeń przed komputerem, na którym skrzętnie aranżowaliśmy wszystkie piosenki. Inaczej było z „Kalarnali”, które jest odzwierciedleniem żywego grania razem podczas jednotygodniowej sesji nagraniowej. Dzięki finansowemu wsparciu naszych fanów mogliśmy zrealizować tę płytę w tradycyjny sposób, pod okiem Michała Kupicza w studiu w Laskach pod Warszawą. Teksty i melodie piosenek powstały podczas półrocznego pobytu Gosi na samotnej islandzkiej farmie zimą 2016. „Kalarnali” jest nazwą wyobrażonej krainy, będącej pewnym odbiciem tego miejsca. Snute przez Gosię opowieści przesiąknięte są doświadczeniem islandzkiego bezludzia i ciemności, bliskością morza i gór, wiatrem często zwalającym z nóg, dzikimi spektaklami na niebie i towarzystwem domowych myszy. Mieszają się stany pogody i nastroje bohaterów piosenek, których nieokreślone pragnienia znajdują wyraz w przeżywaniu elementów otaczającego krajobrazu, zmienionych pod wpływem marzenia z odległych i nieprzystępnych w bliskie, swoje.
Bio:
Życzliwa krytyka wpisuje ich twórczość w tradycję inteligentnego, zwiewnego popu, przywołując nazwy Fleetwood Mac, Stereolab, Kate Bush czy Cocteau Twins. Choć zespół swoją nazwę zapożyczył z „Ballady o smutnym rycerzyku” Ścianki, bajkowo-dziwaczny świat materializujący się w dźwiękach każdego z utworów nie daje zbyt wiele powodów do smutku. Będzie się można o tym przekonać na najbliższych koncertach, na których Rycerzyki zaprezentują w całości materiał ze swojego najnowszego albumu pt. „Kalarnali” wydanego nakładem Thin Man Records.
Zespół tworzą: Gosia Zielińska, Karol Jadach, Maciek Pitala, Michał Mierzwa, Antonis Skolias i Aleksander Margasiński.
“Krakowski zespół to jeden z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu” – Piotr Metz, „Wprost”
„(…) oprócz zacięcia do tworzenia misternych konstrukcji jest w nich szaleństwo młodości” – Jacek Świąder, „Gazeta Wyborcza”
„Rycerzyki otwierają przed słuchaczem roztańczony i hałaśliwy baśniowy las, niczym ze starych animacji Disneya. […] Właściwie nie ma tu wypełniaczy – co najwyżej chwile regeneracji…” – Jakub Wencel, „Dwutygodnik”
http://rycerzyki.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Rycerzyki
MAŁGOLA, NO
Małgola, No to projekt poznańskiej piosenkarki, która zadebiutowała krążkiem „A/B” w 2016 roku. Album zyskał wiele bardzo pozytywnych recenzji (m.in. Gazeta Magnetofonowa, WPROST, Rytmy.pl, okrzyknięty polską płytą roku przez PORCYS). Został też wybrany przez frontmana walijskiego zespołu Super Furry Animals jako jego ulubiona płyta 2016.
Artystka wystąpiła rok temu na poznańskim Spring Breaku, a jej piosenka „Heavens above” pod koniec kwietnia 2017 została piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia.
Twórczość Małgoli to alternatywny, melodyjny pop odwołujący się do muzyki lat 60. Artystka wykonuje piosenki na żywo zarówno w czteroosobowym składzie, jak i solo z pianinem.
https://malgolano.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/malgola.no/
Zapraszamy,
#FRHeroes #KlubRE
Patroni: Off Radio Kraków, Co Jest Grane24, Aktivist, PopUpMusic.pl, KULTURAtka, Uwolnij Muzyke, Trzy szóstki, Going..