Miejsce:
Cena biletu: 15/20 PLN
Inne zespoły: Püdelsi
Link do wydarzenia na facebook'u: http://www.facebook.com/events/183623881761576/

Zespół Düpą powstał w 1980 w Krakowie między ul. Tarłowską a ul. Zbrojów gdzie powstał materiał DüPĄ . Założycielami zespołu byli Piotr Marek zwany Hegarem oraz Püdel Düpą i przesławny Potoczek.
W składzie zespołu było wielu muzyków – najważniejsi to Piotr Marek, Püdel Düpą, przesławny Potok Jenny Jovanos, Franzdreadhunter, Artur Hajdasz, Gutek, Biedrona, Skoczek, Baby, Miarka, Pilch i wielu innych.
Działalność zespołu jako Düpą zakończyła się 5 sierpnia 1985 tragiczną samobójczą śmiercią Piotra Marka, genialnego artysty malarza, autora tekstów i poety.
W 1985 roku Düpą miało wystąpić w Jarocinie, niestety śmierć Piotra temu przeszkodziła.

Sam Piotr tak wyjaśniał nazwę zespołu:
Nazwą zespołu jest człon wyrazowy pochodzenia antropomorficznego wyrażony rzeczownikiem rodzaju żeńskiego pierwszej deklinacji.

Zespół Düpą jest grupą otwartą dla wszystkich, którzy chcą walczyć z komercją i elektryzmem. Düpą jest zespołem muzyczno – teatralnym opierającym swą działalność na profesjonalistach i amatorach różnych dziedzin sztuki. Zespół Düpą poprzez swobodne zachowanie na scenie stara się sparafrazować różne rodzaje muzyki oraz zachowanie się na scenie gwiazd rocka, reggae i punka.

Po śmierci Piotra Marka w roku 1985 w listopadzie, muzycy tworzący Düpą wystąpili jako Püdelsi. W roku 1986 Püdel zaprasza do współpracy Maćka Maleńczuka, krakowskiego barda ulicznego. Jako Püdelsi, kontynuując myśl i założenia DÜPĄ, trwają już od 25 lat po dziś dzień. Na przestrzeni lat w zespole wystąpiło wielu muzyków i wokalistów: Maleńczuk, Kora, Miecznikowski,Goldberg i obecny wokalista zespołu – Piotr Foreman.

W programie rocznicowym „Püdelsi grają Düpą” zespół zaprezentuje specjalny program, w którym znajdą się utwory Düpą.

Zespół PÜDELSI występuje w składzie :
Püdel Düpą – gitary
Franz Dreadhunter – bas
Dariusz Litwińczuk – gitara
Piotr Foreman – vocal
Bartosz Bętkowski – saxofony, flet
Adam Drzewiecki – instrumenty klawiszowe
Maciej Żołna – perkusja