Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/348690355596958

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Quartet promujący płytę – Dark Morning.

Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Quartet:

Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Adam „Szabas” Kowalewski – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja

Znakomity trębacz młodego pokolenia i uznany, niekwestionowany mistrz pianistyki jazzowej – Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela połączyli swe siły we wspólnym projekcie. Od początku 2016 roku regularnie koncertują w całej Polsce. Ich projekt dojrzał i z tego powodu artyści spotkali się pod koniec czerwca 2017 roku w studio Jazovia w Gliwicach i w doskonałych warunkach nagrali dwanaście unikatowych kompozycji.

1 września ukazała się pierwsza płyta zespołu Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Duo pt. „Dark Morning”. Długo oczekiwany krążek został wydany nakładem wytwórni SJRecords.

www.sjrecords.eu

Poniżej dwa utwory dostępne na YouTube promujące krążek Dark Morning:

Zobacz także:

www.schmidtjazz.com
www.sjrecords.eu
www.wojciechniedziela.com

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród:
• Nagroda indywidualna na „Jazz nad Odrą” 2008
• Nagroda indywidualna na „I’st Tarnów Jazz Contest” 2008
• Nagroda indywidualna na „Jazz nad Odrą” 2009
• III miejsce na „Zmaganiach Jazzowych” w Szczecinie, 2008
• Grand Prix na „III Novum Jazz Festival” w Łomży, 2010
• Nagroda dla Najlepszego Solisty Festiwalu na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010
• Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012)
• Nagroda Okolicznościowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013)

Nagrody zespołowe Piotra Schmidta:
• Grand Prix na XXX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”, Kraków 2006.
• Grand Prix na „I’st Tarnów Jazz Contest”, Tarnów 2008
• Grand Prix na „Krokus Jazz Festival”, Jelenia Góra, 2008
• Grand Prix na „XII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych”, Gdynia 2009
• II miejsce na Hoeilaart Jazz Festival, Belgia 2010 (za World Trio z Nowego Jorku, którego pianista grał trasę z Marcusem Millerem).
• Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010

Piotr Schmidt ma na swoim koncie dziewięć wydanych, autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od sześciu lat notowany jest w pierwszej czwórce jako „najlepszy trębacz jazzowy roku” w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. W 2015 roku był trzeci w tej kategorii. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Karolak, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański. Także z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Kuba Badach, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) i Miuosh.

Piotr Schmidt jest również właścicielem wydawnictwa SJRecords, które w ciągu sześciu lat istnienia wydało 24 płyty docenione przez ludzi o wyrafinowanym guście i smaku, dziennikarzy muzycznych i fanów jazzu.

Wojciech Niedziela – czołowy pianista jazzowy, obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych.
W okresie debiutanckim był laureatem wielu konkursów (Jazz Juniors, Konkurs Improwizacji jazzowej, Konkurs Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Międzynarodowy Festiwal Federacji Jazzowej w Leverkusen). Wtedy też otrzymał ministerialną Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1986).

Przez wiele lat pełnił rolę lidera zespołu New Presentation z solistami w osobach Lory Szafran i Piotra Wojtasika. Wziął udział w nagraniu 35 płyt, min z Janem Ptaszynem Wróblewskimi, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Michałem Kulentym, Piotrem Wojtasikiem, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Popkiem, Jackiem Niedzielą, Maciejem Sikałą i innymi.
Cztery płyty firmował własnym nazwiskiem – „New Presentation – Trio”, „Lonesome Dancer”, „To Kiss the Ivories” i „Domingos Tunes”. Wieloletni członek Kwartetu i Sextetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z którym związany jest od połowy lat 90-tych.
Nominowany do Nagrody Fryderyka za autorską płytę „To Kiss the Ivories” oraz album Ptaszyna Wróblewskiego „Real jazz”. Koncertował w wielu krajach Europy (m.in w renomowanych klubach jazzowych – NEW MORNING w Paryżu, MONTMARTRE w Kopenhadze, A-TRANE w Berlinie) a także na Kubie i w USA – w słynnym nowojorskim klubie BIRDLAND.

Towarzyszył wybitnym amerykańskim jazzmanom podczas ich koncertów w Polsce (Bobby Watson, Mike Mainieri, Jack Walrath, Dave Friedman, Dave Liebman, Bill Mollenhof, Eddie Henderson). Akompaniował wielu znanym wokalistkom jazzowym – Urszuli Dudziak, Grażynie Auguścik, Dorocie Miśkiewicz i uznanym liderom takim jak Michał Urbaniak czy Janusz Muniak.
Obecnie prowadzi także bogatą działalność dydaktyczną w Instytutach Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach i w PWSZ w Nysie. Wykładowa podczas letnich Warsztatów Jazzowych w Puławach, Chodzieży i Lesznie. Prowadził też gościnne wykłady
na uniwersytetach w Louisville (Kentucky) i Cinncinatti w USA.