Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/1806247636074010

Phillip Bracken z Australii w Cafe Szafe!

Muzyka Phillipa Bracken’a jest jak meandrujący duch – zawiera elementy soulu alternatywnego, indie roots, bluesa i folku, walory kierowane rytmicznym i hipnotycznym stylem gitarowego grania. Wszystko to wzbogacone tym sugestywnym głosem unoszącym słuchaczy w eter po to, by po chwili, jeszcze w tej samej linijce piosenki, szybko sprowadzić ich spowrotem na ziemię.

‘Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie a w towarzystwie zaproszonych muzyków, energiczne i melancholijne zarazem piosenki Phillipa nabierają jeszcze większego kolorytu.’ Wojciech Żurek, www.e-splot.pl

Bracken nagrał swój debiutancki minialbum w 2008 r. w Sydney, pod kierunkiem lokalnego gitarzysty i producenta Peter’a Northcote. Niezależnie wydany Everything Looks Better in Candlelight szybko zwrócił na siebie uwagę w Europie po emisji radiowej i porównaniach do znanych artystów takich jak Roy Harper, Ben Harper, Neil Young, Jeff Buckley, Nick Drake czy David Gray. Wzbudził wystarczające zainteresowanie by ściągnąć Bracken’a do Europy w 2012 roku, gdzie został przedstawiony polskiej ikonie etno jazzu Jackowi Mielcarkowi po tym jak próbne nagranie, nazwane póżniej the Opole Session, zostało przekazane polskiemu multiinstrumentaliście, notabene bez wiedzy Bracken’a. Entuzjastyczna reakcja Mielcarka na to nowe brzmienie doprowadziła do zwołania trzech wschodzących gwiazd polskiej sceny muzycznej i tym sposobem Bracken znalazł się w Radiu Opole nagrywając album na żywo.

„To była lekcja pokory”, wspomina Australijczyk urzeczony intuicją i pasją muzyków. „Mieliśmy dzień na przećwiczenie i dzień na nagrywanie i przez resztę tygodnia byłem cały czas pod ogromnym wrażeniem”.

Nagranie, ciąg koncertów i festiwali skłoniły Bracken’a i jego rodzinę do przeprowadzki do Polski 10 miesięcy później. „Jestem synem migrantów. Od dzieciństwa stale się przenosiłem i nie potrafię powiedzieć gdzie jest moje miejsce.” To stwierdzenie odbija się echem w różnorodności jego dźwięków.

Najnowsza propozycja Australijczyka to Phillip Bracken i The Jacek Mielcarek Ensemble, na żywo w Radiu Opole. Album prezentuje stare i nowe utwory oraz zawiera nagranie z wieczoru w 2016 roku, kiedy to Mielcarek i Bracken spotkali się znów na jednorazowy występ w Radiu Opole. Zespół, czule i z szacunkiem nazwany „Jacek Mielcarek Ensemble”, znów włącza szereg instrumentów takich jak tabla, cymbały, oud, fortepian, banjo czy akordeon.

Liczne koncerty w Australii i jego nowym domu -Polsce pozwoliły Bracken’owi zdobyć w Europie zwolenników jego solowych koncertów, festiwali i tournee w Niemczech, Portugalii, Włoszech, Czechach i oczywiście Polsce.

¨Szukając porównań można by przywołać takie nazwiska jak Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji. ¨ www.youcrazydreamers.com

www.phillipbrackenmusic.com

Start: 20:00
Wstęp: 10zł