Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/206661653409747

Zapraszamy do Pracowni pod Baranami na tradycyjne potańcówki z muzyką polskiej wsi!
Co dwa tygodnie grają dla nas na żywo młodsi i starsi muzykanci-samouki. Tańczymy do melodii z różnych stron Polski, wirujemy w parach, pędzimy w korowodach, tupiemy i śpiewamy przyśpiewki, kiedy poczujemy wenę.

Tym razem z dalekiej Skandynawii nadciągną taneczne posiłki w postaci Szwedów! Öllegård i Martinus Svensson zagrają mazurki, kujawiaki i obertasy, odnalezione podczas akcji zbierania folkloru w 1959 r. w mikroregionie Kasernbygd, przechowane w żywej tradycji przez potomków muzykantów, którzy wędrując przez polskie ziemie wraz z armią szwedzkiego potopu, zaczerpnęli z bogactwa muzyki naszych przodków.
Przygotujcie kostiumy na ostatkowe szaleństwa!

Tym, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze taneczne kroki, proponujemy bez obaw prosić do tańca tych co bardziej sprawniejszych – na pewno znajdziecie chętnych do podzielenia się wiedzą i umiejętnościami!
Nauczymy Was tego tak, jak sami się uczyliśmy tańcząc w remizach: minimum gadania, teorii i patentów. Najlepszym nauczycielem jest kolejny partner, z którym za chwilę zatańczysz. No i kolejna impreza. Im trudniej tym ciekawiej 🙂

Rekomendowany pakiet imprezowy:
– ktosik do pary
– wirująca kiecka
– tupiące obcasy
– zdrowe gardło
– no i co nieco w portfelu (polecamy napitki w legendarnych barach Pracowni i Piwnicy pod Baranami!)

Chodźcie!

Potańcówka: 15 zł (studenci 10 zł)