Miejsce: Zaścianek
Cena biletu: 40
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/243039816623209/

Gorąco zapraszamy na nasz koncert, gdzie będzie można usłyszeć nasze nowe utwory z nadchodzącej płyty, której wydanie już oficjalnie zapowiadamy. Do zobaczenia w sobotę, 13 kwietnia 2019 r.,w krakowskim klubie Zaścianek

Miesięcznik „Teraz Rock” napisał: „Twórczość Normalsów intryguje – muzycznie osadzona w grunge’u, tekstowo dość poetycka, z konceptualnym zarysem poszczególnych albumów”.

Debiut płytowy Normalsów – album „Soliloquium” wydany w 2005 roku oraz wydana rok później płyta „Dekalog czyli Piekło Muzykantów” okazały się sukcesem artystycznym. W roku 2007 Ministerstwo Edukacji i kuratorzy oświaty nagradzili płytą Normalsów najlepszych maturzystów w kraju.

Bogaty dorobek twórczy Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu uruchomiły reżyserską wyobraźnię. Owocem tego była współpraca Normalsów z Teatrem Muzycznym w Łodzi, który zaprosił ich do realizacji niespotykanego na skalę krajową projektu. Miscenium rockowe „Łajza” (prapremiera w stycznuy 2013 roku) to ich najnowsze dzieło. Oparte na tekstach i muzyce grupy widowisko muzyczno-taneczne wyreżyserowane zostało przez Artura Żymełkę. Spektakl „Łajza” zagrany został dotychczas 25 razy w wielu miastach w Polsce; nie schodzi z afisza Teatru Muzycznego w Łodzi, w którym grany jest każdorazowo dla pełnej sali.

Działalność Normalsów nie ogranicza się do koncertowania i nagrywania albumów (ostatni to „Pokój z widokiem na wojnę”). W latach 2008-2011 zespół co roku organizował trasy koncertowe w Polsce promujące łódzką scenę muzyczną, czyniąc z nich objazdowy festiwal.

Zespół Normalsi tworzą Piotr „Chypis” Pachulski (gitary, wokal), Przemek Wyrwas (gitara basowa) oraz Michał Usdrowski (perkusja).