Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/181943765749948

Wstęp wolny!

******

Grupa You Know What band powstała przy okazji zupełnie innego projektu i po kilku rozmowach perkusisty Milana Rabij i gitarzysty Jakuba Zubera zaczął się długotrwały proces powstawania materiału muzycznego. Dwa pierwsze utwory zostały zaprezentowane po kilku miesiącach na niewielkim koncercie dla perkusistów i zostały przyjęte z entuzjazmem. Okazało się, że jest miejsce na muzykę instrumentalną, która jest zaprzeczeniem klasycznego radiowego singla. Przez dwa lata muzycy pracowali nad materiałem muzycznym, który znalazł się na pierwszej koncepcyjnej płycie „Twenty Hidden Bodies”. Jakub zagrał na wszystkich gitarach, zaś Milan na perkusji, instrumentach perkusyjnych i syntezatorach.

Album przenika się z tekstem opowiadania Ezry Vitkina. W lutym 2015 roku, po nagraniu partii gitar z powodów osobistych zespół opuszcza Jakub Zuber, pozostawiając pracę nad materiałem młodemu 16-letniemu wówczas Milanowi Rabij, który postanawia nie tylko dokończyć pracę nad płytą ale też kontynuować działalność kapeli. W tym samym czasie trwa praca nad obróbką warstwy dźwiękowej materiału, tworzeniem koncepcji ilustracyjnej, scenariuszy teledysków i stron internetowych, w których do współpracy zostali zaproszeni artyści ze świeżo zawiązanego underground’owego kolektywu Shoshana Studios. Jednocześnie Milan zajmuje się również szukaniem muzyka, który zastąpi Jakuba. Na przesłuchania trafia kilku świetnych technicznie gitarzystów, jednak nie tego potrzeba zespołowi.. W końcu, w lutym 2016 roku nowym gitarzystą zespołu zostaje Wojciech Sibilski.

WisdomTrip

Nazwa powstała na skutek zderzenia się nieistniejących już bielskich zespołów – Wisdom oraz Psyklon Trip, z których wywodzą się basista Grzesiek Grychtoł (Wisdom), gitarzysta i wokalista Kuba Zuber (Wisdom) oraz perkusista Bartek Wyrwicz (Psyklon Trip).

Jednakże długo po rozpadzie dawnego Wisdom to spotkanie Kuby z Bartkiem szukającym wówczas gitarzysty do jazzrockowego składu Psyklon Trip zaowocowało nową iskrą życia.

Po kilku miesiącach prób i odejściu pierwszego basisty, w czerwcu 2015 roku duet zaprosił do współpracy Grześka Grychtoła i podjęto decyzję o działalności pod szyldem fuzji dawnych nazw rodzimych zespołów trojga kolegów.

Od listopada 2017 roku miejsce Bartka Wyrwicza zajął młody, utalentowany perkusista z Katowic – Milan Rabij.

Trio złożone z doświadczonych muzyków, dla których improwizacja oparta na nietuzinkowych, swawolnych rozwiązaniach stanowi definitywny sens isnienia muzyki oraz roli jaką ma ona do spełnienia.

Wyostrzona wrażliwość i podobne poczucie estetyki musiały finalnie związać tych trzech facetów, do bólu znudzonych błądzeniem w przeróżnych składach powielających utarte ślady setek tysięcy zespołów.

Skład WisdomTrip to Milan Rabij perkusja, Grzegorz Grychtoł bas i Jakub Zuber gitary, wokal