Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/464402803977598

Wstęp wolny!

******

Zespół powstał w drugiej połowie 2012 roku, kiedy to krakowianie Alicja Kubica (wokal) oraz Staszek Famielec (gitara) zaczęli grac wspólnie z pochodzącym z Lędzin perkusistą Grzegorzem Woźniakiem. Wkrótce (pocz. 2013) skład uzupełnia basista z Bierunia Kamil Nowak.

Skąd nazwa zespołu? Meta menardi to łacińska nazwa sieciarza jaskiniowego – jadowitego pająka żyjącego w ciemnościach. Będąc w jednej z jaskiń jurajskich spotkaliśmy na swej drodze te właśnie pająki, wyróżniające się spośród innych interesującym, nietypowym trybem życia. Sieciarz stał się naszym patronem.
Muzyka, którą gramy to połączenie żywiołowego, klasycznego heavy metalu z nieco nostalgicznym, „ciemnym”, atmosferycznym rockiem. Nie chcemy się stroić w szaty przeszłości, nasza muzyka nie opiera się na kopiowaniu mistrzów z minionych lat. Szukamy tego co nowe i współczesne, jednak z klasycznym rockowym instrumentarium, bez korzystania z syntezatorów i efektów nie do odtworzenia na żywo. Zależy nam, by nasza muzyka była odskocznią od codzienności, pomagała znaleźć światło w ciemności.

We wrześniu 2013 roku w krakowskim studiu Centrum nagraliśmy trzyutworowe demo zatytułowane „Wężownik”. W 2014 r. znowu zawitaliśmy w studiu, tym razem, by nagrać „Włóczęgę” – kolejne trzy nowe kompozycje, nagrywane na setkę, w zasadzie bez poprawek, by oddać nasze brzmienie na żywo. 2016 r. przyniósł studyjne wersje dwóch kolejnych utworów, w których pojawiły się nowe brzmienia, a nawet klawisze: „Drain Electric” i „Sekret Wzgórz”.
Mamy w tej chwili przygotowanych kilkanaście własnych kompozycji utrzymanych w stylistyce zaprezentowanej na naszych nagraniach. Występowaliśmy na koncertach plenerowych i w klubach, m.in. w Katowicach, Bieruniu, Wadowicach, Chorzowie, Bielsku-Białej, Krakowie czy w Kłodzku.