Miejsce:
Cena biletu: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł na bramce
Inne zespoły: Francis Tuan, Pola Chobot & Adam Baran
Link do wydarzenia na facebook'u: https://web.facebook.com/events/156832474980119/

// Francis Tuan
Francis Tuan zaprezentuje miks wietnamskiego folku i tanecznego soulu, a wszystko to zanurzone w szeroko pojętej stylistyce indie.
Francis Tuan to pseudonim Fryderyka Nguyen, który jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Fryderyk kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia swoisty muzyczny recykling grając na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę, wykorzystując m.in. współczesną technikę loopowania. Dzięki temu, piosenki które śpiewa, zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.

Na początku 2017 roku ukazała się EP-ka Francisa Tuana „Poems” zawierająca muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake. Nagrania z niej zostały gorąco przyjęte przez krytyków i dziennikarzy, czemu wyraz dali w recenzjach, m.in. w Szafie Muzycznej oraz Outrave. Utwór „I Thank You God for Most This Amazing” z niej pochodzący jest co raz częściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. We wrześniu był w Trójce ‘piosenką dnia’ i obecnie znajduje się w zestawie do głosowania, a teledysk do utworu można obejrzeć na YouTube, a prawie 98% pozytywnych reakcji nie pozostawia złudzeń, że się słuchaczom i widzom podoba.��Fryderyk miał okazję dać już bardzo wiele koncertów. W tym roku zagrał m.in. na Spring Break Festival w Poznaniu, Open’er w Gdyni i Festiwalu FAMA w Świnoujściu, na którym zdobył jedną z głównych nagród.
☛ https://www.youtube.com/watch?v=2fVsxDfG9GM

// Pola Chobot & Adam Baran
Pola Chobot & Adam Baran – mili, młodzi ludzie. Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Obecnie związani z Wrocławiem. Piosenki, które tworzą, swą prostotą, formą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne „work songs”, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork i Radiohead.
W 2017 roku ukazał się ich album EP „Brudno”, którego tytułowy
singiel znalazł się w notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Laureaci drugiego miejsca Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Mają za sobą występ na głównej scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Odkrycie roku 2017 według czytelników kwartalnika Twój Blues.
☛ https://www.youtube.com/watch?v=SQAz9cKxrO8