Miejsce:
Cena biletu: 20/30 PLN
Inne zespoły: Maria Peszek
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/533126823404597/

7 maja w Klubie Studio odbędą się Wybory Najmilszej Studentki Krakowa. Uwieńczeniem zmagań uroczych kandydatek będzie koncert artystki niebanalnej i intrygującej – Marii Peszek.

Maria Peszek karierę artystyczną rozpoczęła na deskach teatru oraz w serialu telewizyjnym – miało to miejsce w 1984 roku. Lata 90. to okres intensywnego rozwoju, liczne role teatralne, telewizyjne i filmowe, największy rozgłos przyniosła jednak Marii Peszek kariera muzyczna rozpoczęta w 2005 roku. Wtedy ukazał się debiutancki album artystki, Miasto mania. Płyta została nagrana we współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz jego synami – Fiszem i Emade i stanowiła ścieżkę dźwiękową multimedialnego przedstawienia pod tym samym tytułem. Miasto mania zdobyła status platynowej płyty oraz Fryderyka. Trzy lata później światło dziennie ujrzała Maria Awaria – album koncepcyjny, na którym artystka poruszyła temat seksu i cielesności. Płyta wzbudziła liczne kontrowersje jednocześnie zdobywając uznanie krytyki i pozytywny odbiór fanów: w niecały tydzień od premiery album uzyskał status złotej płyty, niedługo później pokrył się platyną. Na najnowszym wydawnictwie, Jezus Maria Peszek, artystka również nie unika niełatwych tematów: zmagań z chorobą, religijności, polskości czy tradycyjnych ról społecznych. Album okazał się prawdziwą koncertową petardą!

Niewiele jest na polskiej scenie artystek równie bezkompromisowych i odważnych, co Maria Peszek. Od początku swej muzycznej działalności nie boi się ona poruszać kwestii drażliwych, budzących emocje, nierzadko nawet sprzeciw. Niepokorny przekaz artystka zawsze łączy z dopracowaną formą, dzięki czemu zdobyła uznanie licznych fanów. Każdy koncert Marii Peszek to prawdziwe wydarzenie – nie inaczej będzie tym razem.