Miejsce:
Cena biletu: free
Inne zespoły: Kameleon
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/462090147177346/

Kolejna odsłona projektu Free Culture Jam Sessions – imprezy będącej połączeniem rapowych koncertów i jam session. Na scenie zaprezentują się znakomite krakowskie bandy, zwieńczeniem koncertów będzie natomiast open mic do bitów na żywo i after-party z DJ’em do rana – absolutnie nie możecie tego przegapić!

KTO WYSTĄPI?

KAMELEON
Kameleon to hip-hop live band prosto z Krakowa. Zespół powstał w kwietniu 2012 r. Początkowo skład tworzyli Kamil, Bigs i Piotrek, tworząc materiał w zaciszu i wakacyjnym upale. Skład unormował się na przełomie września i października 2012 r., właśnie wtedy band uzupełnili raperzy – Maks i Foka. Muzyka Kameleona kręci się wokół takich gatunków jak funk/rock/rap. Ich idolami są zarówno rockmani, jak i raperzy. W swej twórczości starają się sięgać do korzeni. Choć inspiracje zespołu sięgają momentami worksongów z delty Missisipi, nie brakuje im odwagi oraz chęci by czerpać z nowoczesnych brzmień.
Squad Kameleona:
Maks – voc
Foka – voc
Kamil – gitara
Bigs – bas
Piotrek – perkusja

http://www.facebook.com/KameleonHipHopLiveBand

GADABIT
Krakowska grupa muzyczna powstała na początku 2007 r. Skład zespołu oparty jest o strukturę zwróconą w swym zamyśle w stronę korzeni muzyki hip-hop, a jej trzon stanowią: Mc (Ind), producent (K-Qui) oraz Quban (freestyle, instrumenty perkusyjne). Jej twórczość, łącząca w sobie elementy wspomnianego już hip-hopu, reggae, jazu i innych gatunków muzycznych, opiera się o stylistykę wybiegającą poza wszelkie ramy. Gadabit zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów, supportując najbardziej znanych polskich artystów i nie tylko. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można wszak zaliczyć występ podczas międzynarodowego festiwalu Uprising Reggae Festival w Bratysławie w 2009 r. Na rodzimej scenie Gadabit może także poszczycić się nie lada sukcesami. Również w 2009 roku skład zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju Reggae Rap Liga, czego efektem był występ przed wielotysięczną publicznością podczas Rap Reggae Festiwalu w Chorzowie. Z kolei w 2010 r. zespół zakwalifikował się do Finału festiwalu FAMA. Dodatkowo, w 2009 i 2010 roku, Gadabit zagrał na krakowskich beforeparty festiwalu Hip Hop Kemp, podczas których został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną publiczność z całej Polski. Grupa wydała niedawno długogrającą płytę „Gadabit”, która jest w sprzedaży w całym kraju. Na płycie pojawili się również goście: Emilia (Bzzzt Sound System), Żoolv (Sponta), Gremlin0 oraz Kita. W lutym 2011 roku pojawił się pierwszy klip do utworu „Uniesienie”, w czerwcu nakręcony został teledysk do utworu „Gadadadaj”, a we wrześniu pojawił się „Fresh”.
Zespół miał okazję supportować takich ludzi jak Tede, Peja, Fokus, donGuralesko, Łona&Webber, Kasta, Trzeci wymiar, Afront, Tewu, Grubson, Rahim, Jahbestin, El Da Sensei, Pezet i wielu innych.

http://www.facebook.com/Gadabit