Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/357220198270636

Fest Granie
to wielogatunkowa fuzja świeżego spojrzenia na muzykę. Prezentujemy muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym.

W tegorocznej siódmej edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak:
folk, smooth jazz, dub, ambient, soul, rock, funk, psychodelia, art-rock

Gorąco zapraszamy na cykl plenerowych koncertów odbywających się w zielonej przestrzeni Dworku.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Spotykamy się w piątki o g. 20.00

Nasze bonusy to swobodna atmosfera, leżaki i cała masa zieloności 🙂

FEST GRANIE 2019 / line-up

LIPIEC:
5 lipca – Chill e motion
12 lipca – Francis Tuan
19 lipca – Recycling Band Poland
26 lipca – MLDVA – with Çınar Timur

SIERPIEŃ
2 sierpnia – JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti)
9 sierpnia – Fortet
16 sierpnia – Marta Zalewska
23 sierpnia – Weronika Weroena Boińska

***

CHILL-E-MOTION – Grupa sięga inspiracjami do szeroko pojętego chillout’u, smooth jazz’u i soul’u. Wokalistkę cechuje ciepła, delikatna barwa głosu. Styl zespołu dopełniają melodyjne linie basu, saksofonowe wstawki oraz bujająca rytmika.

FRANCIS TUAN – (właśc. Fryderyk Nguyen) jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę.

RECYCLING BAND – to jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce.

MLDVA – with Çınar Timur – powstał jako duet producencki i DJ’ski a obecnie to 4-osobowy zespół grający muzykę inspirowaną turecką psychodelią, wpisujący się w tradycję polskiej ottomanii w połączeniu z elektroniką i funkiem. MLDVA to hołd złożony gigantkom i gigantom popularnej muzyki tureckiej z lat 70-tych. Pulsującgo-funkowy groove i potężna dawka energii to ich znaki szczególne.

SIERPIEŃ

JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti) – to projekt jednego z oryginalniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Łączy ich zamiłowanie do dubu, klasycznej klubowej estetyki oraz analogowych syntezatorów. W połączeniu z samplerami, gitarowymi efektami i automatami perkusyjnymi tworzą wyjątkowe brzmienia charakteryzujące się wpływami od dubu do ambientu po brytyjską muzykę basową.

FORTET – to oryginalna formacja jazzowa, wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu, także tego, naznaczonego wrażliwością słowiańską, oraz elementy muzyki etnicznej, poprzez wprowadzenie wyrazistej latynoskiej sekcji rytmicznej. Muzyka zespołu jest bardzo nośna także dlatego, że w utworach równie mocno pobrzmiewa klimat krakowskich piwnic jazzowych, jak i latynoski puls, wybijany z pasją przez sekcję rytmiczną w oryginalny i zaskakujący sposób.

MARTA ZALEWSKA – Rockowa wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka 5-osobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. W swojej muzyce inspiruje się latami 60. i ruchem hipisowskim. Współpracuje z artystami takimi jak Kayah, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Marcin Styczeń oraz zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

WERONIKA BOIŃSKA – Młoda autorka tekstów i muzyki, obdarzona charyzmatycznym wokalem. Zanurzona w art–rocku opartym na akustycznych brzmieniach..

Organizator:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Partnerzy:
Off Radio Kraków
Krakowska Scena Muzyczna

Projekt dofinansowany ze środków Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały