Miejsce: pin Pokaż mapę Strefa, ul. Św. Tomasza 31
Cena biletu: 20
Inne zespoły: Yegor Zabelov
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/232799817210216/

22.06 / 20.00 / Strefa / św. Tomasza 31 / bilety: 20 pln
Yegor Zabelov to jeden z najbardziej oryginalnych akordeonistów we współczesnej muzyce białoruskiej, kompozytor, autor muzyki do wielu spektakli i filmów. Był członkiem zespołu „Srebrne Wesele” i „Nagual”, założył zespół „Gurzuf”, z którym zagrał w superfinale festiwalu-konkursu „Global Battle of the Bands” w Londynie (2007). Otrzymał honorową nagrodę w dziedzinie sztuki współczesnej (Sankt Petersburg, 2010), zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie.
Jego muzykę można scharakteryzować jako eksperymentalne połączenie akordeonowego rocka, awangardowego jazzu i neoklasyki.
Na polskiej scenie współpracował z legendą sceny niezależnej Włodkiem Kiniorem Kiniorskim (m.in. Izrael, Kinor Sky Orchestra). Drugą kooperacją jest wyjątkowy projekt Big Lao Che Band (Lao Che i artyści z Białorusi), wymyślony i wyprodukowany specjalnie na Inne Brzmienia Art’n’Music Festival.
Stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku, na zamówienie festiwalu 25 Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku oraz do klasycznego obrazu „Menilmontant” Dimitrii Kirsanoffa, na otwarcie Centrum Kultury w Lublinie. Ostatnio zaś pracował dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku przy realizacji spektaklu „Sońka” Ignacego Karpowicza.
Każdy koncert Zabelova to możliwość spotkania z charyzmatyczną osobowością, artystą, który porywa słuchacza w swój wielowymiarowy świat.

http://yegorzabelov.com/en/
https://www.youtube.com/watch?v=U2hPMp4JCog&list=PLwBWgnHbpkc84OxjGXeQqsxJSAhnOrmcd
https://www.youtube.com/watch?v=5Fj8YCVtg4Y&list=PLwBWgnHbpkc-0RHk6QjkKHtw1-Qe-Kits