Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/154465361943408

// Edyta Górecka – koncert + premiera klipu „Mitologiczne Miasta”
Edyta jest wokalistką i autorką tekstów. Wraz z zespołem tworzy utwory inspirowane brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji, lekkością akustycznych brzmień o tekstach natchnionych literaturą, wspomnieniami i marzycielskim spojrzeniem na rzeczywistość.
Na scenie muzycznej pojawili się pod koniec 2016 roku z utworem „Sierpień” oraz za sprawą dwóch konkursów – Skoda Auto Muzyka z ramienia Katarzyny Nosowskiej i krakowskie Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo – w których wygrane utorowały im dalszą muzyczną drogę. W marcu 2017 roku wydali swoją debiutancką EPkę „Portrety”, a wiosną
wystąpili na festiwalu Spring Break. Byli nominowani do Opolskich Debiutów 2017. Docenieni przez jury Jarocińskich Rytmów Młodych zagrali na tegorocznej edycji Festiwalu w Jarocinie. Tego lata pojawili się również m.in. na Slot Art Festiwalu, czy CudaWiankach w Gdyni. Znaleźli się w
dziesiątce finalistów Festiwalu Młodych Talentów, a do tej pory dzielili scenę z takimi artystami jak np. Mikromusic, Smolik/KevFox, Ralph Kamiński
czy Julia Pietrucha.

„Mitologiczne Miasta”
Po tym jak Sierpniową opowieść o wakacyjnym nieistnieniu upodobało sobie wielu, Edyta wraca z nowym singlem, nowym klipem i nową historią. Tym razem szuka chwil i miejsc w których jesteśmy naprawdę, całym sobą, odczuwamy w pełni zmysłów.
Mitologiczne Miasta to opowieść o utraconych przyjemnościach, tych zgubionych gdzieś w codzienności czy w trakcie dorastania. O tych, które mimo swojej prostoty i przyziemności, niedoświadczane stają się czymś zmitologizowanym, nieuchwytnym, istnieją gdzieś poza naszym zasięgiem.
W klipie zrealizowanym w scenerii Wrocławskich krajobrazów wraz z przyjaciółmi pragnęli uchwycić w kadr młodzieńcze przemijanie w wakacyjnej wolności, dojrzewających emocjach, wyzwalającej nudzie, zabawie dnia i nocy. A to wszystko w świetle miasta – jego wschodów i zachodów słońca – by uchwycić wspomnienie w momencie jego powstawania.

// Pepe.
Pepe. to producent pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, dzięki czemu dziś w jego twórczości słyszalny jest szeroki zakres inspiracji. W marcu 2014 roku ukazała się pierwsza EP artysty – “Lovin’”. Na płycie znalazły się dwa utwory ukazujące inspiracje twórczością Jima Jarmuscha – odrobinę jazzowe “Broken Flowers” oraz “Only Lovers Left Alive”. Kolejnym ważnym momentem w karierze artysty był utwór „Yoko” nagrany z gościnnym udziałem Patricka The Pan. Numer zwrócił uwagę labelu Flirtini, który zaproponował artyście wydanie epki. Materiał zatytułowany „Places Without Things” ukazał się pod koniec kwietnia 2016 roku i zawierał oprócz Yoko 3 premierowe utwory. Koniec roku przyniósł jeszcze jedną ciekawą kolaborację. Na potrzeby kompilacji Flirtini Heartbreaks & Promises vol. 3 artysta współpracował z znaną wokalistką popową – Izą Lach. Efektem tej kooperacji był utwór Sukienka, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Drugiego marca Sukienka trafiła do radiowej Trójki, do Programu Alternatywnego prowadzonego przez Agnieszkę Szydłowską. Współpraca z Asfalt Records oraz Flirtini zaowocowała występami live w radiowej Czwórce oraz w krakowskim Sofarze, a także nagraniem sesji dla prestiżowego magazynu Estrada i Studio. Artysta występował również jako support przed koncertem Fisz Emade Tworzywo. 22 marca premierę miał nowy singiel Pepe. zatytułowany Francis. Piotr Rajski produkuje muzykę z pogranicza elektroniki, eksperymentuje z jazzem i klimatami songwriterskimi. Inspiruje się twórczością Jima Jarmuscha, a przy tym wszystkim zachowuje intymny, melancholijny klimat historii, które chce opowiedzieć przez tworzoną muzykę. Pepe., czyli Piotrek Rajski serwuje lo-fi, elektronikę w wyjątkowej i melancholijnej odsłonie. Inspiruje się przy tym takimi artystami jak: Mount Kimbie, Gold Panda, Bibio czy Four Tet. Obecnie artysta pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się w 2018 roku.

☛ Bilety: 10 zł (w przedsprzedaży), 15 zł w dniu koncertu na bramce. Możliwość rezerwacji przez info@magazynkultury.pl