Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/1779591728741248

Skład:
Drew De Four – piano, vocal
Kin Curran – vocal

Data:
czwartek, 25 stycznia 2018 – 21:00

Cena:
20/15 PLN

Drew De Four to wokalista oraz mistrz fortepianu. Występuje m. in. z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown) oraz perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz perkusiostą Elle King (Dave Scalia). Jest jak współczesny Trubadur. Pochodzi i mieszka w Michigan (Stany Zjednoczone) gdzie ukończył ‘University of Michigan – Ann Arbor’ z wykształceniem w ‘Music Theory and Performance’. Nagrał 5 albumów: ”Earlier Work” (2007), który jest kolekcją bluesa, jazzu i rocka, ”Love and Politics on a Piano” (2008), reprezentujący styl ‘stride’, boogie-woogie oraz klasyki, „The Troubadour” (2009), „Bartillery” (2011) oraz „Humanist Pop” (2014).
Koncerty Drew De Four przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami. Jest to prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie, w Amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadaje jej mocne rytmy, fortepian jest wówczas używany niczym instrument perkusyjny). Ragtime, blues, styl Nowo Orleancki, bluegrass, soul, R&B i każdy inny gatunek odnajduje sie w oryginalnej muzyce tworzoną przez Drew, który komponuje inspirując się różnymi stylami.
Co wyróżnia Drew De Four?! Z pewnością jego nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz wręcz fenomenalne umiejętności gry na fortepianie. Ale przede wszystkim kontakt jaki nawiązuje z publicznością – dla której „niczym magiczna szafa grająca” jest w stanie spośród setek utworów/coverów, odtworzyć z pamięci niemal każdy, o który zostanie poproszony i to na dodatek swój własny, oryginalny sposób!
Gatunek muzyczny: Humanist Pop
Styl: New Orleans Jazz, Beatbox-Piano-Pop, Piano Bar Potpourri, Waitsian Ballads
Inspiracje: Ray Charles, Tom Waits, Bruce Hornsby, Ben Folds
www.drewdefour.com

Kin Curran
Piosenkarka i autorka tekstów z Cleveland w stanie Ohio. Kin komponuje oraz nagrywa utwory utrzymane w klimacie pop/soul. Koncertuje po Stanach Zjednoczonych oraz Europie wraz z Drew De Four. W styczniu 2015r. miał premierę jej debiutancki album „FRONTLINE”.