Miejsce: Zaścianek
Cena biletu: 50
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/817222951972452/

Bilety:
40 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu

18 maja w Zaścianku pojawią się:
BelzebonG
Monasterium
oraz Roadhog.

BelzebonG to stoner metal prosto z Kielc. Zespół powstał w 2008 roku i ma na koncie dwa pełnowymiarowe albumy, kilka europejskich tras koncertowych oraz występy w Stanach Zjednoczonych, dając dowód że w Polsce również można tworzyć muzykę, która jest popularna na całym świecie. Ich twórczość to utwory instrumentalne oscylujące w klimatach stoner doomowych.

Muzyka Monasterium to nowe spojrzenie na metalową klasykę spod znaku Candlemass, Black Sabbath czy wczesnego Manowar. W 2016 roku nakładem greckiej wytwórni No Remorse Records ukazał się ich debiutancki album „Monasterium”. Zespół zagrał mini trasę po Polsce oraz pojawił się w składzie zagranicznych festiwali (Malta Doom Metal Festival, Hammer of Doom, Doom Over Vienna). Na koncercie Monasterium będzie promowało swój najnowszy krążek „Church of Bones”, który nakładem Nine Records ukaże się 6 maja 2019.

Roadhog – tradycyjny Heavy Metal w stylu lat 80. Zespół ma na koncie 2 pełne albumy oraz EP. Do największych sukcesów kapeli można zaliczyć występy na festiwalach Metalmania, Trveheim czy Black Silesia. Ponadto Roadhog występował u boku Manilla Road, Raven, Satan, Night Demon oraz wielu innych przedstawicieli klasycznej sceny metalowej. Obecnie promuje najnowszy materiał z płyty „The Oppressors”.