Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/250775712117024

13 stycznia to ostatni dzień roku według kalendarza juliańskiego, stosowanego przez Kościoły wschodnie przy ustalaniu dat świąt religijnych. Zgodnie z tym kalendarzem Boże Narodzenie, a więc i Nowy Rok, wypadają 13 dni później niż w kalendarzu gregoriańskim.
Tam, gdzie mieszkają prawosławni, więc również na większej części obszaru Bałkanów, ten wieczór, to okazja do świętowania sylwestra po raz drugi!

Na bałkański Sylwester Prawosławny „Doček nove godine 2018” w sercu krakowskiego Kazimierza zapraszają Pannonica Folk Festival, Off Radio Kraków i oczywiście Klub Alchemia. Wystąpią:

✪ Balkansambel
www.balkansambel.com/en

Od 2010 roku Balkansambel należy do najpopularniejszych na Słowacji brass bandów. Doświadczenie i zainteresowania muzyczne członków Balkansambel pozwalają mieszać pozornie odległe od siebie style muzyczne. Choć zespół czerpie inspiracje głównie z tradycyjnej muzyki bałkańskiej, to gra także słowacki folk, muzykę klasyczną i jazz.
Co więcej, muzyczne kompozycje multiinstrumentalisty Marka Pastírika są swobodnie przeplatane ze scenicznymi improwizacjami. Ich występy na żywo to dawka wybuchowych emocji wzbogacona o rytmiczną moc i dowcipne przekomarzanie się z publicznocią.

✪ Balkan Valkan (MAC)
www.djbalkanvalkan.webs.com/

Balkan Valkan urodził się w Skopje i wychował w rodzinie muzycznej, której członkowie są aktywnymi muzykami w Macedonii. Posiada ukończony stopień licencjacki z języka macedońskiego i języków południowosłowiańskich na Uniwersytecie w Skopje. Mistrz języka serbskiego i chorwackiego na Uniwersytecie Wrocławskim.
W swoich setach miksuje takich artystów jak Goran Bregovic, Esma Radzepova, Boban Markovic, Dubioza Kolektiv, Bjelo Dugme czy Balkan Beat Box. Łączy muzykę macedońską, grackę, serbską, chorwacką, albańską i rumuńską swobodnie mieszkając ze sobą disco, folk a nawet rockowe dźwięki.

✪ Funklore
www.mixcloud.com/funklore

pasjonat muzyki tropikalnej, bałkańskiej, latynoskiej, funku, afrobeat’u i wszystkich gatunków z pogranicza – zarówno czasu jak i przestrzeni. Kolekcjoner płyt winylowych, za którymi podążał do m. in. Kolumbii i Wenezueli. W jego setach klubowe elektroniczne brzmienia płynnie mieszają się z klasyką parkietów zeszłych epok.
Założyciel latyno, luzo i afrocentrycznego kolektywu DJ’skiego ESTROPICAL, 1/2 projektu MOLDOVA, członek warszawskiej afrocentrycznej grupy UAWW (uratujmy afrobeat w warszawie). Organizator Krakowskiego festiwalu filmów dokumentalnych Muzyka i Świat oraz niezliczonej ilości mniejszych lokalnych imprez.

BILETY:
Ekobilet.pl ➡️ https://goo.gl/2MWCe9
Alchemia ➡️ https://goo.gl/bxLYnE
Alchemia ➡️ przedsprzedaż w klubie (ograniczona pula)