Miejsce: Piec’ Art Acoustic Jazz Club
Cena biletu: 30
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/2414978491908742/

Posiadająca ukraińsko – polskie korzenie, obecnie mieszkająca w Londynie Alina Bzhezhinska jest światowej sławy harfistką i laureatką nagrody PRS Women Make Music. Występowała już z czołowymi muzykami klasycznymi i jazzowymi, takimi jak Shabaka Hutchings, Django Bates, Miguel Atwood-Ferguson i Glasgow String Quartet, a jej duet, z wielokrotnie nagradzanym jazzowym wokalistą Niki Kingem, wspierał na scenie samego Gregory’ego Portera.

Doceniony przez krytyków kwartet Aliny pojawił się na EFG London Jazz Festival 2017 w specjalnym, potrójnym projekcie z udziałem Denysa Baptiste’a i Pharoah Sandersa – „Koncert dla Alicji i Johna” oraz został nominowany do nagrody Best Live Experience of the Year podczas 2018 Jazz FM Awards.

Jej nowy album, zatytułowany Inspiration, został wydany z dużym uznaniem krytyków w czerwcu 2018 roku za pośrednictwem Ubuntu Music. Kwartet, który w czerwcu zagra w krakowskim Piecu ma za sobą koncerty na Glasgow Jazz Festival, Edinburgh International Festival, w Royal Albert Hall i Ronnie Scott’s Jazz Club.