Harris Piano Jazz Bar ma bardzo długą i barwną historię. Istnieje od stycznia 1997 roku. Od samego początku klub ten zapałał miłością do koncertów jazzowych, w trakcie których goście mają bezpośredni kontakt z muzykami i niejednokrotnie mogą w takich koncertach czynnie uczestniczyć, dzięki cyklicznie odbywających się jamm sessions. Klub oferuje wspólne granie w prawie każdy poniedziałek, środę i czwartek. Są to jazz, fusion, latin jam sessions, funky i soul. We wtorki i niedziele rozbrzmiewa jazz tradycyjny, natomiast w piątki Harrisa przepełniają blues i rock’n’roll. W soboty Harris bezustannie stara się zapraszać coraz to nowe, dobrze znane melomanom gwiazdy muzyki jazzowej – solistów i zespoły sceny polskiej oraz zagranicznej. Nie zawsze jest to jednak jazz. Klub nie zamyka się na muzykę inną, poszukującą, lecz zawsze dobrą. Musi ona mieć w sobie coś, co sprawi, że goście chętnie wrócą po nową dawkę brzmień. Jazzowy folklor z całego świata – melancholia dźwięków z krajów północnych, gorący temperament tych z południa, wschodnia tęsknota i przywiązanie do historii bądź zachodni luz – muzyka wszystkich stron świata zawsze jest tu mile widziana.

Harris może pochwalić się imponująca listą wybitnych, nierzadko światowej sławy, muzyków, których gościł na swojej scenie. Są to m.in.: Art Farmer (tp.), Garry Bartz (sax.),Paweł Mąciwoda (bass), Robert Lubera (voc, git.), Mike Stern (guit.), Roberto Flaming (perk.inst.), Idris Muhammad (dr.), Andy McKee (bass), Karen Edwards (voc.), Xenia Kriisin (voc.), Jorgos Skolias (voc.), Jose Torres (inst.perk.), Jarosław Śmietana (git.), Michał Urbaniak (skrzypce), Tomasz Szukalski (sax.), Jan Ptaszyn Wróblewski (sax), Krzysztof Ścierański (bass), Dominik Bieńczycki (skrzyp.), Marek Bałata (voc), Marek Michalak (tp.), , Tadeusz Leśniak (piano), Ryszard Krawczuk (sax.), , Norbert Pajek (git.), Filip Mozul (per.). Grzechem byłoby nie wspomnieć w tym miejscu również zespołów: Jazz Band Ball Orchestra, Funk De Nite, Jarosław Śmietana Trio, New Bone, Que Passa, Energy Drink, Nie-Bo, Cracov Suffering Band, Layatharanga, Frank Morey and his Band, Old metropolita Band, Karuzela Group, The Globetrotters, Joint Ventures Band, Muariolanza. Z pewnością nie starczy tu miejsca, by wymienić wszystkich muzyków, którzy dzięki swojemu talentowi i niepowtarzalnej energii sprawili, że Harris Piano Jazz Bar jest miejscem niezwykłym.

Poza organizowaniem koncertów klub bierze udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, takich jak wystawy fotografii (również jazzowej), promocje płyt i książek, warsztatach jazzowych oraz oczywiście większe i mniejsze festiwale jazzowe odbywające się w Krakowie. Przy barze można także kupić płyty prawie każdego zespołu, grającego w Harrisie. Przytulna piwnica składa się z trzech sal. W pierwszej, największej, znajduje się scena. W drugiej jest ciszej, a więc jest ona idealna do rozmowy, jak też do obserwowania i słuchania koncertu dzięki plazmie na ścianie. Trzecia, najmniejsza sala, również z plazmą, obejmuje jeden z najdłuższych w Krakowie barów, robiony specjalnie na zamówienie wraz z całym wystrojem przez artystę, Krzysztofa Ludwina.

Cudowna muzyka, wspólna zabawa, profesjonalna obsługa, zachęcająca kolorystyka w połączeniu z drewnem i odpowiednim oświetleniem sprawiają, że miejsce jest nadzwyczajne, szczególne i oryginalne. Doceniają to stali bywalcy, słuchacze, artystyczne dusze wszelakiego rodzaju. Często można tu spotkać znane postacie – muzyków i ludzi związanych z muzyką.

Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Scena: brak dokładnych wymiarów, może pomieścić do 10 osób.

Nagłośnienie: mikser, dwa odsłuchy, mikrofony, kable, perkusja (bez talerzy) i pianino

Akustyk: Tak

Światło: brak

Koncerty: Codziennie(pon i śr – jam sessions)

Muzyka: Jazz, Blues, Funk, Soul